MKS Dwójka Zawiercie czwarta w kraju!

PM
Wielki sukces siatkarek MKS Dwójka Zawiercie. Zawiercianki zajęły czwarte miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Młodziczek.

Mistrzostwa Polski Młodziczek odbywały się w dniach 19-21 maja w Dębicy. Udział w nich wzięły siatkarki MKS Dwójka Zawiercie, które były jedynymi reprezentantkami województwa śląskiego.

W trakcie rozgrywek zawiercianki pokonały swoje rówieśniczki ze znanych siatkarskich marek, takich jak Legionovia Legionowo czy Impel Wrocław.

W meczu o trzecie miejsce MKS Dwójka Zawiercie zmierzył się z drużyną Energetyk Poznań. Spotkanie było bardzo zacięte i o wygranej poznanianek zadecydował dopiero tie-break. MKS Dwójka Zawiercie została pokonana w piątym secie 13:15.

Na turnieju w Dębicy zawiercianki wystąpiły w składzie: Klaudia Szwaja, Julia Tarczewska, Klaudia Toborowicz, Natalia Mizera, Julia Krynicka, Karolina Rychter, Maja Wydrych, Nela Manek, Monika Szczerba, Roksana Hajdas.

Mistrzem Polski została drużyna UMKS MOS Wola Warszawa, która pokonała w finale UKS Atena Warszawa.

Warto dodać, że to nie jedyny sukces zawierciańskich zespołów młodzieżowych. Już w sobotę (4.06) MKS Dwójka Zawiercie weźmie udział w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska w mini-siatkówce. Zawiercianki będą również rywalizować w finałach Mistrzostw Polski, czyli turnieju Kinder Sport.

Kadetki MKS Dwójka Zawiercie trafiły natomiast do grona szesnastu najlepszych zespołów w kraju.

W jaki sposób można dołączyć do klubu MKS Dwójka Zawiercie? Dane kontaktowe można znaleźć m.in. na stronie klubu. Ponadto, z klubem można skontaktować się poprzez fanpage MKS-u Dwójki Zawiercie.