Siatkarze nadal liderem tabeli [ZDJĘCIA]

PM
Kolejne zwycięstwo siatkarzy Aluron Virtu Warta Zawiercie. Tym razem zawiercianie pokonali TSV Victoria Wałbrzych. Dzięki temu są liderem tabeli. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 11 lutego, Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzył się z TSV Victoria Wałbrzych. Zawierciański zespół przystępował do sobotniego meczu w roli faworyta. Zajmował wyższe miejsce w tabeli, a do był gospodarzem tego meczu. Aluron Virtu Warta Zawiercie nie rozczarował kibiców.

Pierwszy set to bardzo wyrównana walka "punkt za punkt", która trwała do stanu 19:18. Wtedy o czas poprosił trener Victorii. Przerwa nie przyniosła jednak oczekiwanego rezultatu i zawiercianie wypracowali trzypunktową przewagę (23:20). Victoria próbowała jeszcze walczyć, ale nie znalazła skutecznego sposobu na zatrzymanie gospodarzy. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:22.

Początek drugiej odsłony spotkania to ponownie wyrównana walka. Kiedy na tablicy widniał wynik 12:12, zawiercianie zaczęli popisywać się skutecznością zarówno w ataku, jak i bloku. Do tego świetną zagrywką popisywał się Łukasz Kaczorowski. Nic dziwnego, że gospodarze wygrali w tym secie 25:20.

Aluron Virtu Warta Zawiercie w PlusLidze?

Dwusetowe prowadzenie źle podziałało na zespół z Zawiercia. Goście z Wałbrzycha zaczęli dominować na parkiecie i konsekwentnie budować swoją przewagę, która szybko wzrosła do pięciu "oczek" (2:7). Siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie zdołali jednak przywrócić swoją grę na właściwe tory. Trzeci set to wygrana zawiercian 25:21. Tym samym gospodarze wygrali w całym meczu 3:0.

MVP spotkania został Kamil Długosz (Aluron Virtu Warta Zawiercie).

Aluron Virtu Warta Zawiercie - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)