Skalniak Kroczyce - Promień Strzemieszyce Małe 1:1 [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Skalniak Kroczyce - Promień Strzemieszyce Małe 1:1
Skalniak Kroczyce - Promień Strzemieszyce Małe 1:1 P. Drabek
Skalniak Kroczyce - Promień Strzemieszyce Małe 1:1: Piłkarze z Kroczyc zdecydowanie lepiej zagrali już po zmianie stron, ale remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem. Zobaczcie zdjęcia.

Gdyby podopieczni Przemysława Oklejewskiego prowadzili do przerwy 3:0, to gospodarze nie mogliby mieć większych pretensji. Gracze Skalniaka zostali zdominowani szczególnie w środkowej strefie boiska i mieli problem z konstruowaniem akcji.

Takich kłopotów nie mieli za to przyjezdni. W 18. minucie sprzed pola karnego uderzył Damian Sobieraj i tylko świetna parada Michała Nowaka-Jaworskiego uchroniła gospodarzy przed stratą gola.

Na trzy minuty przed końcem z rzutu rożnego dograł jednak Paweł Tomczyk, a wybitą przed „16” futbolówkę przyjął Łukasz Bogdanow i ładnym uderzeniem otworzył rezultat spotkania.

Piłkarze Promienia mogli prowadzić już 2:0, ale dwie minuty później Nowak-Jaworski odbił strzał Tomczyka.
Jeszcze przed zmianą stron do siatki powinien trafić Mateusz Kozłowski i była to jedyna w premierowej odsłonie stuprocentowa okazja gospodarzy.

W przerwie w szatni Skalniaka słychać było tylko Dawida Gajeckiego i już w II połowie jego podopieczni wzięli się w garść. Sygnał do ataku dał Grzegorz Mucha, który uderzył nad poprzeczką, ale już po godzinie gry Marcin Stachura dośrodkował z rzutu rożnego, a Łukasz Tokarski główkował do siatki.

Gospodarze złapali wiatr w żagle i już dwie minuty później Mateusz Kondas wyłożył piłkę Mateuszowi Kozłowskiemu, a ten oddał fantastyczny strzał w kierunku bramki Promienia, lecz piłka odbiła się od poprzeczki.

W 84. minucie gola mógł zdobyć także Karol Wasik, ale jego uderzenie w długi róg świetnie obronił Michał Zdonek.
Przyjezdni mogli przesądzić o losach meczu w samej końcówce.

Najpierw Nowak-Jaworski obronił strzał Tomczyka z rzutu wolnego, natomiast już w doliczonym czasie gry bramkarz Skalniaka w niebywały sposób odbił piłkę po strzale głową tego samego zawodnika, a dobitka Krystiana Brydy minęła słupek.

- Wydaje się, że ten remis jest sprawiedliwy, ale to nas nie pociesza. To trzeci mecz z rzędu, w którym remisujemy. Cieszy, że nie przegrywamy, ale musimy u siebie punktować. Zdecydowanie przespaliśmy pierwszą połowę - komentował trener Skalniaka, Dawid Gajecki.