Viret wygrywa w Sandomierzu [FOTO]

PM
Drugą wygraną w sezonie zanotował Viret CMC Zawiercie. Tym razem pokonał na wyjeździe Wisłę Sandomierz.

W sobotę, 1 października, na Viret CMC Zawiercie czekał mecz wyjazdowy z Wisłą Sandomierz. W spotkaniu zabrakło dwóch zawodników: Artura Makaruka oraz Łukasza Szlingera.

Gospodarze walkę z przeciwnikiem nawiązywali do około 10 minuty spotkania. Dobra gra w obronie i skuteczność w ataku powodowała, że Viret systematycznie budował swoją przewagę. W 15 minucie zawiercianie prowadzili już sześcioma bramkami (5:11). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:18.

Po przerwie gra gości uległa nieznacznemu pogorszeniu. Na boisku pojawili się zawodnicy młodzieżowi. Gospodarze nie byli jednak w stanie odrobić swoich strat. Mecz zakończył się wygraną Viretu, 29:36.

Kolejny mecz zawiercianie rozegrają we własnej hali. Ich rywalem zostanie SPR Grunwald Ruda Śląska. Początek meczu w sobotę, 8 października, o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.

Wisła Sandomierz - KS Viret CMC Zawiercie 29-36 (9-18)