Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W ramach nowej transzy rządowego Programu Polski Ład gminy z powiatu zawierciańskiego otrzymały blisko 100 mln zł na inwestycje strategiczne

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Blisko 100 mln zł z rządu dla gmin powiatu zawierciańskiego na inwestycje strategiczne w powiecie zawierciańskim.
Blisko 100 mln zł z rządu dla gmin powiatu zawierciańskiego na inwestycje strategiczne w powiecie zawierciańskim. gov.pl
Gigantyczną kwotę blisko 100 mln złotych otrzymały łącznie gminy powiatu zawierciańskiego na realizację inwestycji strategicznych w ramach ósmej transzy rządowego Programu Polski Ład. W ramach tych środków dofinansowano 17 różnych inwestycji. Które gminy z pow. zawierciańskiego i na jakie inwestycje otrzymały dofinansowanie? W jakiej kwocie?

W ramach nowej transzy rządowego Programu Nowy Ład gminy z powiatu zawierciańskiego otrzymały blisko 100 mln zł na inwestycje

O wsparcie mogły ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Można było złożyć maksymalnie trzy wnioski, każdy o innej maksymalnej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln. zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł. Na najwyższe, w wysokości do 95 proc. wartości zadania mogły liczyć samorządy, które zaplanowały inwestycje w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, w źródła ciepła zeroemisyjnego, gospodarowanie odpadami oraz odnawialne źródła energii. Do 85 proc. wartości inwestycji można było uzyskać m.in. na budowę lub modernizację technicznej infrastruktury drogowe.

W powiecie zawierciańskim środki zostały przyznane głównie na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej, budowę lub modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym oczyszczalni, budowę lub modernizację infrastruktury kulturalnej, turystycznej, sportowej, edukacyjnej czy społecznej. Oto inwestycje:

Gmina Irządze na Budowę Gminnego Centrum Kultury w Irządzach otrzymała - 8 010 000,00 złotych.

Gmina Kroczyce na Przebudowę i rozbudowę budynku OSP i świetlicy wiejskiej w miejscowości Siamoszyce - 1 980 000,00 złotych oraz Zagospodarowanie budynku po byłej szkole podstawowej na potrzeby administracyjne - 7 990 000,00 złotych.

Gmina Łazy na Modernizację pomieszczeń budynku Urzędu Miejskiego w Łazach przez dostosowanie obiektu do osób niepełnosprawnych oraz ze szczególnymi potrzebami - 1 699 112,60 złotych oraz na Budowę zaplecza sportowego wraz z przebudową bieżni lekkoatletycznej oraz infrastruktury stadionu sportowego w Łazach przy ul. Wiejskiej - 5 388 643,64 złotych.

Gmina Ogrodzieniec na zadanie Inwestycje w infrastrukturę drogową, szansą na poprawę jakości życia mieszkańców i odwiedzających turystów, w gminie - 8 000 000,00 złotych oraz na zadanie Gmina Ogrodzieniec pięknieje - inwestycje w infrastrukturę turystyczną, sportową i kulturalną - 3 000 000,00 złotych.

Urząd Miasta Poręba na Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ulicy Roździeńskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego w Porębie - 7 505 000,00 złotych.

Gmina Szczekociny na Przebudowę Stadionu Miejskiego w Szczekocinach -1 800 000 złotych oraz na Budowę oczyszczalni ścieków przy ul. Lelowskiej w Szczekocinach wraz z uporządkowaniem gospodarki ściekowej na terenie miasta 7 011 000,00 złotych.

Miasto i Gmina Włodowice na Przebudowę drogi ul. Ogrodowej, ul Polnej i ul. Kościelnej w Górze Włodowskiej oraz przebudowę drogi ul. Chabrowej w Hucisku - 6 080 000,00 złotych; na Budowę drogi ul. Miodowej oraz przebudowa drogi ul. Skowronkowej we Włodowicach - 1 900 000,00 złotych.

Powiat Zawierciański na Rozbiórkę istniejącego i budowę nowego wiaduktu nad torami PKP (CMK) w ciągu drogi powiatowej nr 1711 S Włodowice - Rzędkowice - Zdów w miejscowości Wygoda - 24 225 000,00 złotych.

Gmina Zawiercie na Modernizację budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu - 6 000 000,00 złotych oraz na Uporządkowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie zabytkowego dawnego osiedla robotniczego Towarzystwa Aukcyjnego w Zawierciu - 1 994 000,00 złotych.

Gmina Żarnowiec na Budowę sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach: Łany Wielkie, Brzeziny, Małoszyce, Jeziorowice do zbiorników w Otoli-etap I - 4 750 000,00 złotych oraz na Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Gminie Żarnowiec - 1 800 000 złotych.

Rządowy program wsparcia inwestycji samorządów realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Obecnie trwa rozpatrywanie 9. edycji Programu pn. Rozświetlamy Polskę na realizację zadań z obszaru modernizacji infrastruktury oświetleniowej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto