Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Zawierciu powstanie nowy zadaszony obiekt sportowy za 4 mln złotych. Zobacz WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Nowe i zadaszone boisko wielofunkcyjne powstanie na ulicy Wierzbowej w Zawierciu. Zastąpi ono wysłużone już boisko, które w okresie zimowym służy jako lodowisko dla mieszkańców. Głównym beneficjentem powstania i dofinansowania tego obiektu jest Szkoła Podstawowa nr 6, której obiekt w pierwszej kolejności będzie służył. Na tę inwestycję Szkoła otrzymało dofinansowanie blisko 2,5 mln złotych z Programu "Olimpia" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a miasto będzie nim zarządzać. Jakie są szczegóły tej inwestycji?

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

W Zawierciu przy ul. Wierzbowej powstanie nowe zadaszone boisko wielofunkcyjne za blisko 2,5 mln złotych

Boisko wielofunkcyjne będzie miało wymiary pola 20 m x 40 m i będzie wykonane wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Obiekt sportowy ma być wyposażony także w zaplecze szatniowo-sanitarne, instalację grzewczą oraz wirtualną strzelnicę. Obiekt ma stworzyć warunki do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningów sportowych.

- Pozyskaliśmy wspólnie z SP 6 środki na budowę nowego wielofunkcyjnego boiska z zadaszeniem, ale chcielibyśmy, aby w przyszłości powstało tam nowe lodowisko, które znajdzie się także pod dachem. Nad tym projektem obecnie pracujemy - mówi Łukasz Konarski, prezydent miasta Zawiercie.

Zobaczcie wizualizacje boiska

Boiskiem i lodowiskiem będzie opiekował się OSiR w Zawierciu. Lodowisko w Zawierciu stanowi jedno z centralnych miejsc rekreacyjnych w mieście z bardzo dużym oblężeniem. W niedługim czasie ruszy wyłonienie wykonawcy.

-Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, dzięki współpracy ze SP 6 w Zawierciu, która otrzymała dofinansowanie na budowę zadaszonego boiska przy ul. Wierzbowej, które zimą będzie pełniło funkcję lodowiska. To znacznie wydłuży sezon łyżwiarski w naszym mieście. Warto podkreślić, że cały czas dążymy do tego, by jeszcze rozbudować bazę sportową w Zawierciu - mówi Grzegorz Przybysz, dyrektor OSiR w Zawierciu.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

„Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Realizacja inwestycji dofinansowywana jest w kwocie maksymalnej 70% z całości kosztów. W ramach Programu do 2024 roku ma powstać 1000 nowych hal sportowych w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto