Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1 [FOTO]

Paulina Musialska
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stal Nysa: Świetna gra w obronie, dobry blok oraz skuteczność w ataku to zazwyczaj przepis na zwycięstwo. Podobnie było w spotkaniu ze Stalą Nysa, w którym zawiercianie wygrali 3:1.

W sobotę, 27 lutego, na Aluron Virtu Warta Zawiercie czekało spotkanie 22. kolejki I ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem zawiercianie podjęli na własnym obiekcie Stal Nysa, która do Zawiercia zawitała ze sporą grupą swoich kibiców.

Pierwsze dwa sety to bardzo dobra i spokojna gra gospodarzy, którzy szybko budowali przewagę. Duże znaczenie odgrywała świetna gra w obronie oraz solidny blok, którym sprawiali rywalom ogromne problemy. Skuteczni w ataku byli natomiast Łukasz Kaczorowski oraz Grzegorz Wójtowicz. Obie odsłony sobotniego meczu zakończyły się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:21.

Trzecia partia to natomiast niewielki kryzys skuteczności zawierciańskiego klubu. Nyski zespół dobrze spisywał się w obronie i zdołał wyjść na prowadzenie. Dominik Kwapisiewicz szukał sposobu na poprawę gry swojej drużyny. Na boisku pojawili się Mateusz Leszczawski oraz Marcin Kantor. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu i Stal Nysa pokonała przeciwników 22:25.

W czwartym secie Aluron Virtu Warta Zawiercie przywrócił swoją grę na właściwe tory. Gospodarze walczyli o każdą piłkę, a skutecznością w ataku popisywał się Grzegorz Wójtowicz. Partia zakończyła się wygraną zawierciańskiego klubu 25:22.

Tytuł MVP sobotniego meczu powędrował do Grzegorza Wójtowicza.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:22)