Dziewięć medali na Zimowej Senioriadzie [FOTO]

PM
Za nami czwarta edycja Zimowej Senioriady, która odbyła się w Rabce Zdrój. Reprezentanci powiatu zawierciańskiego zdobyli łącznie dziewięć medali.

Ogólnopolska Zimowa Senioriada odbyła się w dniach 27-28 lutego w Rabce Zdrój. Udział w niej wzięli również reprezentanci powiatu zawierciańskiego, którzy z zawodów przywieźli dziewięć medali.

Największy sukces osiągnęli zawodnicy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zawierciu, którzy na podium stawali sześć razy.

W slalomie narciarskim mężczyzn (kat. pow. 50 lat) trzecie miejsce zajął Marek Koziorowski. Witold Grim stanął na najniższym stopniu podium w zawodach w grze w kręgle.

Józef Leski oraz Krystyna Stankiewicz zdobyli srebrne medale w rzucie kulką śniegu do celu. Zbigniew Kwiecień zajął natomiast drugie miejsce w szachowej rywalizacji.

Drużyna nordic walking z UTW Zawiercie zdobyła srebrny medal w Nordic Walkingu Rabczańskim.

Trzy medale zdobyli natomiast zawodnicy UTW Łazy. Brązowy medal w slalomie narciarskim mężczyzn (kat.pow. 50 lat) zdobył Maciej Kaczyński. W kategorii powyżej 60 lat ze srebra mógł cieszyć się Ryszard Słowikowski.

W biegu narciarskim (kat. pow. 70 lat) srebro wywalczył Wiesław Kwinta.

W klasyfikacji drużynowej UTW Zawiercie zajął szóste miejsce (297 punktów). UTW Łazy zajął dziesiąte miejsce (231 punktów). Najlepszą drużyną podczas IV Zimowej Senioriady okazał się gliwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.