Siatkarze wygrywają w pierwszym meczu!

PM
Ruszyła walka o awans do PlusLigi. Aluron Virtu Warta Zawiercie mierzy się w niej z AZS Częstochowa, który zajął ostatnie miejsce w PlusLidze. W pierwszym meczu "górą" okazali się zawiercianie.

W środę, 26 kwietnia, rozegrane zostało pierwsze spotkanie baraży o PlusLigę. Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzyła się na wyjeździe z AZS Częstochowa.

Zawiercianie od początku meczu starali się narzucić rywalom swój styl gry. W ataku dobrze spisywali się Łukasz Kaczorowski oraz Michał Żuk. Aluron Virtu Warta Zawiercie zdołał wypracować kilka punktów przewagi. Szkoleniowiec AZS Częstochowa próbował poprawić grę swoich zawodników. W tym celu dwukrotnie poprosił o przerwę w grze. Nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu, a zawiercianie zanotowali pewne zwycięstwo, 20:25.

Drugi set był bardziej wyrównany. Na początku lepiej spisywał się Aluron Virtu Warta Zawiercie, który prowadził 6:9. Wtedy coś zacięło się w grze zawierciańskiego klubu. AZS Częstochowa zanotował serię sześciu punktów z rzędu. Na tablicy pojawił się wynik 12:9, a o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz, trener zawiercian. W ten sposób udało mu się przerwać zwycięską serię przeciwników. Gra gości zaczęła lepiej wyglądać, a ich przewaga wzrosła do trzech punktów. W końcówce do wyrównania ponownie doprowadzili częstochowianie (22:22). Na szczęście, więcej "zimnej krwi" zachowali przyjezdni, którzy wygrali 22:25.

Początek trzeciego seta nie układał się po myśli gości. Pierwsze dwa punkty zdobyli zawodnicy z Częstochowy (2:0), aby po chwili zwiększyć swoje prowadzenie do trzech punktów (8:5). Zawiercianie po raz kolejny potrafili szybko doprowadzić do wyrównania (9:9). Ostatecznie Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał w trzeciej partii 23:25.

Kolejne spotkanie barażowej rywalizacji już jutro o godzinie 18. Mecz zostanie rozegrany w Częstochowie. Transmisja spotkania na kanale Polsat Sport.

Następnie rywalizacja przeniesie się do Zawiercia, gdzie mecze rozegrane zostaną 6 i 7 maja. Przypomnijmy, że w barażach rywalizacja trwa do trzech wygranych spotkań.

AZS Częstochowa - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 22:25,23:25)