18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczekociński Rocznik Historyczny: Książka będzie dostępna od 18 stycznia

DRAPA
Szczekociński Rocznik Historyczny.
Szczekociński Rocznik Historyczny.
Szczekociński Rocznik Historyczny to kolejna tego typu publikacja wydana w naszym powiecie. Książka będzie dostępna od 18 stycznia, ale trudno ją dostać. Nakład to jedynie 300 sztuk.

Szczekociński Rocznik Historyczny: Książka będzie dostępna od 18 stycznia

Wydano kolejną historyczną publikację dotyczącą powiatu zawierciańskiego. To Szczekociński Rocznik Historyczny, za którym stoi Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic oraz Miejsko-Gminna Biblioteka w Szczekocinach.

- Dlaczego akurat rocznik? A dlaczego nie? Jak wiadomo jesteśmy grupą ludzi o podobnych zainteresowaniach i czasami pragniemy tego samego w sferze społecznej. Mamy podobny pogląd na pozostawienie dla potomnych czegoś, co może im się przydać w edukacji i poznawaniu przeszłości swojej Małej Ojczyzny - tłumaczy Marek Gradoń, prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic, który dodaje, że pomysłodawcą publikacji był Andrzej Orliński. - Szczekociny mają bogatą historię i bardzo dużo informacji znajduje się w archiwach w Kielcach, Krakowie, Częstochowie czy też Łodzi. Często rozmawialiśmy o formach w jakich możemy te wiadomości pozostawić następnym pokoleniom. Ideałem byłaby monografia Szczekocin, o której mówi się od dawna, a której nikt nie potrafi wydać z różnych przyczyn. Finansowych, organizacyjnych lub też z braku należytej wiedzy i zdolności organizacyjnych - dodaje Marek Gradoń.

Szczekociński Rocznik Historyczny to już druga tego typu publikacja po albumie zdjęciowym „Ocalić od zapomnienia. Szczekociny na starej fotografii”. Nowa publikacja będzie dostępna od 18 stycznia. Dodajmy, że nakład wynosi jedynie 300 sztuk.

Szczekociński Rocznik Historyczny: To twórcy

Redakcję utworzyli: Andrzej Orliński, Marek Gradoń, Joanna Bożek i dr Lech Frączek. Autorami tekstów są też dr Wiesław Bator, Zbigniew Bryła, Grzegorz Dudała i Daria Matyja. Tłumaczeniem streszczeń na język angielski zajęła się Janina Lachowska, a pamiętnik Tadeusza Halperta przetłumaczyli Wiesław Derek, Olga i Marek Gradoniowie, Janina Lachowska i Andrzej Orliński. Korekta: m.in. Małgorzata Haras.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto