Warta Zawiercie - Polonia II Bytom 4:0 [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Warta Zawiercie - Polonia II Bytom: Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali z Bytomia, chociaż do przerwy prowadzili tylko 1:0. Zobaczcie zdjęcia.

Warta Zawiercie - Polonia II Bytom

Po próbach Adrianów - Marka i Matusiaka - widać było, że gol dla Warty to tylko kwestia czasu.

W 22. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Michał Mąka, a Łukasz Tokarski skutecznym uderzeniem głową otworzył rezultat spotkania.

Zawiercianie do przerwy próbowali zdobyć drugiego gola (Grim, Mąka, Marek), ale ostatecznie musieli zadowolić się skromnym prowadzeniem.

Jeśli chodzi o przyjezdnych to największe zagrożenie stwarzał Piotr Konieczny, a już w drugiej połowie groźnie uderzał Andrzej Kędzior.

Po godzinie gry Łukasz Kozłowski precyzyjną główką sfinalizował dogranie Mateusza Sobczyka, a asystent przy tej bramce kilka minut później również mógł wpisać się na listę strzelców, lecz uderzył w bramkarza.

W końcówce w bramkarza Polonii II Bytom Dawida Gargasza celował także Sebastian Radosz, ale gospodarze zadali jeszcze dwa ciosy.

Mąka wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim samym, a rezultat ustalił Dawid Karpiński.

Warta Zawiercie - Polonia II Bytom 4:0
Bramki: Tokarski 22, Kozłowski 62, Mąka 83 - karny, Karpiński 88.
Warta: Cogiel - Białek, Marek, Tokarski, Mąka, Grim (90. Sidor), Kozłowski, Karpiński, A. Matusiak (87. Szwaja), Dobrowolski (54. Sobczyk), Radosz (90. D. Matusiak).
Polonia II: Gargasz - Fila, Pruss, Derewońko, Kurzawa, Mróz (60. Kuta), Kędzior, Haas, M. Kapinos (69. Sztandera), Konieczny, Lindmajer.

W najbliższą niedzielę Warta zagra w Siewierzu z tamtejszą Przemszą (godz. 15).