Warta Zawiercie zdobyła Puchar Polski!

PM
Świetna wiadomość dla kibiców Warty Zawiercie. Zawiercianie pokonali Przemszę Siewierz i zwyciężyli w finale Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.

W środę (5.04) na Stadionie Ludowym w Sosnowcu rozegrany został finał Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Warta Zawiercie zmierzyła się w nim z Przemszą Siewierz.

Warta prowadzenie objęła w 15 minucie meczu. Nieporozumienie na linii bramkarz-obrońcy wykorzystał Marcin Strojek. W 28 minucie spotkania mogło być 2:0. Sędzia uznał, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej i nie uznał bramki. Warta Zawiercie "odbiła" to sobie cztery minuty później. Precyzyjnym strzałem głową popisał się Adrian Marek.

W 37 minucie jeden z zawodników zawierciańskiej drużyny zagrał piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Marcin Ból.

W 49 minucie wynik meczu ustalił Adrian Marek, który ponownie pokonał bramkarza rywali strzałem głową.

Przemsza Siewierz od 81 minuty gry musiała radzić sobie w dziesiątkę. Drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik otrzymał Łukasz Sawicki.

Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 3:1 (2:1)