Zawiercianie prowadzą w finale I ligi [FOTO]

PM
Rywalizacja w ramach finału I ligi siatkówki mężczyzn przeniosła się do Zawiercia. W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczy górą okazali się gospodarze.

W sobotę (8.04) Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegrała trzecie spotkanie finału I ligi siatkówki mężczyzn. Jego rywalem w finałowej rywalizacji jest Ślepsk Suwałki.

Przypomnijmy, że wcześniejsze mecze rozgrywane były w Suwałkach. W pierwszym meczu wygrał Ślepsk Suwałki. W kolejnym lepsi okazali się zawiercianie.

W ten weekend finałowa rywalizacja przeniosła się do Zawiercia. Doping kibiców świetnie podziałał na Aluron Virtu Wartę Zawiercie. W pierwszym secie pokonał rywali 25:21. Drugi set do dominacja gospodarzy. Zakończył się wynikiem 25:14. Trzecia partia to natomiast niesamowite emocje. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali zawiercianie, którzy pokonali rywali 35:33. Duża w tym zasługa dobrej zagrywki. Szczególnie dobrze w tym elemencie spisywali się Kamil Długosz oraz Łukasz Swodczyk.

MVP sobotniego spotkania został Kamil Długosz.

Kolejne spotkanie pomiędzy Aluron Virtu Warta Zawiercie, a Ślepskiem Suwałki już w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia. Początek meczu o godzinie 18 w hali przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:14, 35:33)