Prasówka z całego tygodnia 26.03.2023 w Zawierciu. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zawiercia nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Zawiercia nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! Oddają to mieszkańcy Dąbrowie Górniczej, Sosnowca, Będzinie i okolicy - sprawdź OFERTY”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! Oddają to mieszkańcy Dąbrowie Górniczej, Sosnowca, Będzinie i okolicy - sprawdź OFERTY

To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! W internecie znajdziemy mnóstwo ofert z darmowymi meblami, ubraniami, zabawkami, a nawet sprzętami AGD. Niektóre z nich są w bardzo dobrym stanie, podczas gdy inne wymagają naprawy lub czyszczenia. Bez względu na to, czego szukamy, warto przekopać darmowe ogłoszenia na OLX, może trafi nam się perełka?

📢 Śmiertelny wypadek w Porębie pod Zawierciem. Czołowo zderzyły się dwa samochody. Nie żyją dwie osoby

Do dramatu doszło na DK 78 w Porębie, w sobotę 25 marca 2023 roku krótko po godzinie 4. Samochód osobowy zderzył się z busem. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby, a jedna przebywa w szpitalu. Kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego busa.

📢 Wyjątkowy jubileusz pracy policjanta z Zawiercia. Aspirant sztabowy Mirosław Marczyk od 1983 stoi na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego

Policja to zawód na całe życie: udowadnia to historia Mirosława Marczyka, policjanta z Zawiercia, który w styczniu obchodził 40-lecie służby zawodowej. Całą swoją karierę służy w wydziale ruchu drogowego komendy policji w Zawierciu. Z okazji jubileuszu wspomina swoje początki w służbach mundurowych i zmiany, jakie dokonały się w policji na przestrzeni niemal półwiecza.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tragiczny wypadek pod Pilicą. Policjant z Zawiercia nie żyje. 28-latek wracał po służbie do domu...

Tragiczny wypadek pod Pilicą. W wyniku wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Jasieniec zginął policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. 28-latek wracał po służbie do domu. Niestety do niego nie dotarł... Policja bada teraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

📢 Zawody przyszłości. ZS im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza na Dzień Otwarty już 5 kwietnia 2023 roku

Społeczność Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza młodzież i ich rodziców/opiekunów na "Dzień Otwarty", który odbędzie się 05 kwietnia 2023r, w godzinach od 13-18, w budynku szkoły przy ul. Fabrycznej 1. Podczas wydarzenia będziecie mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji związanych z kształceniem w szkole oraz spotkania się z pracodawcami współpracującymi ze szkołą. To może być czas na odnalezienie Twojej przyszłej ścieżki zawodowej.

📢 Jarmarki wielkanocne 2023 w powiecie zawierciańskim. Sprawdziliśmy gdzie się odbędą

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Kilka gmin z powiatu zawierciańskiego w związku z tym organizuje jarmarki wielkanocne. Sprawdziliśmy, gdzie w tym roku będzie można spędzić czas na takim wydarzeniu oraz jakie atrakcje przygotowują organizatorzy.

📢 Konkurs „I Ty możesz zostać ratownikiem” w dąbrowskiej WSPS. Młodzież wie, jak ratować zdrowie i życie

Prawie 40 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich województwa śląskiego i małopolskiego wzięło udział w konkursie „I Ty możesz zostać ratownikiem”, którego już dziesiątą edycję zorganizowała Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Okazało się, że młodzież świetnie wie, jak udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy, ratować zdrowie i życie. W konkursie zwyciężył Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.

📢 Policjanci z Zawiercia ujawnili 105 wykroczeń na drogach powiatu w ramach działań NURD

NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) – pod taką nazwą prowadzone były 22 marca 2023 roku wojewódzkie działania, które realizowane były także przez policjantów z zawierciańskiej drogówki. Policjanci tego dnia od godzin rannych obserwowali zachowania użytkowników dróg powiatu zawierciańskiego. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na zachowanie kierujących, ale także przyglądali się poczynaniom pieszych. Szczególnym nadzorem objęte były rejony przejść dla pieszych, priorytetem były te gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń. Policjantom towarzyszyli także strażnicy miejscy, a w działaniach wykorzystano miejski monitoring.

📢 Donald Tusk w Zawierciu. Przewodniczący PO z wizytą w Cechu. Spotkał się z przedsiębiorcami - zobacz zdjęcia

Donald Tusk w Zawierciu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej spotkał 22 marca 2023 roku się z rzemieślnikami, przedsiębiorcami oraz wyborcami w Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu. Do Zawiercia były premier przyjechał z Żarek, gdzie na tamtejszym rynku, również spotkał się z osobami prowadzącymi własną działalność. W Zawierciu głównym tematem przedstawionym przez Donalda Tuska była aktualna trudna sytuacja polskich przedsiębiorców oraz osób prowadzących własną działalność.

📢 Historia kopalni "Rudniki" w Rudnikach. Tak wyglądała. Zobacz zdjęcia i filmik

Kopalnia rud żelaza „Rudniki” w Rudnikach koło Zawiercia, w połowie lat 60-tych XX wieku przeżywała swój największy rozkwit. Dostarczając surowiec głównie do huty „Zawiercie”, która w tamtym okresie przechodziła modernizację, aż do osiągnięcia drugiego miejsca w Polsce, a także do huty „Florian” w Świętochłowicach, musiała ciągle zwiększać swoje wydobycie.

📢 Zderzenie osobówki z motocyklistą w Zawierciu na Sikorskiego

Do zgłoszenia o zdarzeniu doszło 23 marca około godziny 8.00. 61-letnia kobieta kierująca nissanem, wykonując manewr skrętu w lewo z na ul. Sikorskiego od strony wyjazdu ze stacji BP, doprowadziła do zderzenia z motocyklem marki yamaha, którym kierował 48-latek. Mężczyzna w wyniku zdarzenia został zabrany na obserwację do szpitala.

📢 Tak wyglądały mieszkania w PRL-u. Pamiętasz kultowe meblościanki, ławy i ozdoby z lat 60., 70., i 80.? Wraca moda na wnętrza w stylu PRL

Jak wyglądały salony w czasach PRL-u? Większość wnętrz, zwłaszcza w blokach wielorodzinnych była do siebie łudząco podobna. W tzw. dużych pokojach w PRL-u królowały meblościanki, paprotki, ławy i dywany z tureckim wzorem. Zobacz, czy kojarzysz te kultowe dekoracje i meble z lat 60., 70., i 80., a może masz je w piwnicy czy na pawlaczu? Zapraszamy na sentymentalną podróż do wnętrz z czasów PRL-u.

📢 Tak mieszka Anna Mucha. Zajrzyj do apartamentu aktorki w klimatycznej kamienicy. Zobacz komfortowe mieszkanie gwiazdy „M jak miłość”

Anna Mucha to popularna celebrytka, która zdobyła rzeszę fanów, gdy wcieliła się w postać Magdy w serialu „M jak miłość”. Aktorka wraz z Jakubem Wonsem oraz córką i synem mieszka w uroczym apartamencie w centrum miasta. Koniecznie zajrzyj do eleganckiego mieszkania Anny Muchy i sprawdź, w jakich wnętrzach uwielbia relaksować się gwiazda.

📢 Coraz bliżej kolejowych podróży do lotniska w Pyrzowicach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy wsparciu finansowym z funduszy unijnych, budują połączenie kolejowe do lotniska w Pyrzowicach. Prace prowadzone są na linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Odbudowany został tor na trasie z Tarnowskich Gór do Siewierza. Aktualnie nowe tory układane są na odcinku z Siewierza do Zawiercia. Po zakończeniu inwestycji podróżni zyskają wygodny dostęp do kolei w regionie oraz szybkie i sprawne połączenie z portem lotniczym Katowice Airport. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

📢 Chcesz rozpocząć przygodę z nauką gry na instrumencie? Szkoła Muzyczna I Stopnia w Zawierciu zaprasza na koncert promocyjny oraz dni otwarte

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Zawierciu zaprasza wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z nauką gry na instrumencie na koncert promocyjny, który odbędzie się 24 marca 2023 roku o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Będzie to czas zaprezentowania umiejętności uczniów szkoły. Tydzień później 31 marca 2023 roku od godz.16.00 do godz.18.00 Szkoła zaprasza na dni otwarte, podczas których będziecie mogli poznać z bliska naukę gry na instrumencie.

📢 Gmina Kroczyce stawia na rozwój infrastruktury turystycznej. Przebuduje drogi oraz wybuduje nowe oświetlenia uliczne

Gmina Kroczyce stawia na rozwój turystyki. W tym celu Kroczyce przebudują drogi gminne oraz wybudują oświetlenie przy drogach oraz ścieżkach rowerowych w ramach zadania: "Poprawa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Gminie Kroczyce. Na całość inwestycji gmina przeznaczy blisko 5 mln złotych, z czego 4, 67 mln to środki pochodzące z Nowego Ładu. Które drogi w gminie Kroczyce zostaną przebudowane? Gdzie zostanie wybudowane oświetlenie uliczne?

📢 Tragiczny wypadek w Morsku k. Zawiercia. Dachowało osobowe renault. Nie żyje 63-latek. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Jak na razie nieznane są przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w niewielkiej miejscowości Morsko (pow. zawierciański). Zginął w nim 63-letni mężczyzna. Wiadomo, że renault, którym jechał zjechało z drogi, a następnie dachowało. Okoliczności dramatu ustalają policjanci.

📢 Samochód skasował znak w Zawierciu. Nietypowa kolizja na ul. Paderewskiego

Kierowca forda mondeo w wyniku kolizji na DK 78 w Zawierciu, 20 marca w godzinach porannych, wylądował na poboczu i uderzył w znak drogowy.

📢 Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie wygrali trzeci mecz z rzędu w I lidze piłki ręcznej

W 15. kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy D, szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie, na własnym boisku, pokonali drużynę Luxiony AZS-u UMCS Lublin, 37:30 (20:16). To trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny w rundzie rewanżowej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie