KS Giebło - KS Wysoka 3:0 [ZDJĘCIA]

PM
Za nami trzynasta kolejka sosnowieckiej B-klasy. W niedzielę (5.11) czekały na nas derby powiatu zawierciańskiego. KS Giebło podjęło na własnym boisku KS Wysoka. Zobaczcie zdjęcia.

W niedzielę, 5 listopada, rozegrana została trzynasta kolejka sosnowieckiej B-klasy. KS Giebło zmierzyło się przed własną publicznością z KS Wysoka.

Gospodarze meczu od pierwszych minut ruszyli do ataku. To właśnie w polu karnym KS Wysoka częściej robiło się gorąco. Chociaż okazji było bardzo dużo, to ciągle brakowało skuteczności. Natomiast zespół z Wysokiej już w swojej pierwszej akcji mógł wyjść na prowadzenie. Dawid Piżuch urwał się defensywie rywali i próbował oddać strzał. Zawodnik KS Wysoka znajdował się jednak na pozycji spalonej.

Jeszcze w pierwszej połowie KS Giebło poprawiło swoją skuteczność i zaczęło strzelać bramki. Wynik meczu otworzył Mateusz Mikoda, który zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Mateusz Pilis rzucił się w kierunku piłki, ale nie miał szans na obronienie tego strzału. Kilka minut później było już 3:0. W przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Artur Olesik.

Druga połowa była wyrównana. KS Wysoka próbowała jeszcze zaskoczyć rywali i zdobyć chociaż honorowe trafienie. Ich ataki zatrzymywała jednak defensywa gospodarzy. KS Giebło też nie chciało spocząć na laurach. Szansę na podwyższenie rezultatu miał m.in. Damian Latko. Zawodnik gospodarzy posłał jednak piłkę obok bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

KS Giebło zajmuje czwarte miejsce w tabeli sosnowieckiej B-klasie. Na swoim koncie ma 25 punktów. KS Wysoka zajmuje natomiast dziesiąte miejsce. Zgromadziła do tej pory 16 punktów.

KS Giebło - KS Wysoka 3:0 (3:0)