Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W ciągu DK 78 w Szczekocinach nad rzeką Pilicą powstanie nowy most. Zastąpi wysłużony obiekt, budowany w latach 60. XX wieku

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Zamówienie obejmuje rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu drogowego nad rzeką Pilica w Szczekocinach.
Zamówienie obejmuje rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu drogowego nad rzeką Pilica w Szczekocinach. GDDKiA/ Google Maps
Katowicki oddział GDDKiA po przeprowadzeniu negocjacji i zaproszeniu do składania dodatkowych ofert, poznał wykonawców zainteresowanych budową mostu na Pilicy w ciągu DK 78 w Szczekocinach. GDDKiA ocenia teraz wszystkie złożone oferty, po czym wybierze najkorzystniejszą. Nowy obiekt, który powstanie w Szczekocinach, będzie miał ponad 30 m długości i ponad 14 m szerokości. Zastąpi dotychczasowy obiekt, który został wybudowany w latach 60. XX wieku. Jakie są szczegóły inwestycji?

W Szczekocinach w ciągu DK 78 powstanie nowy most nad rzeką Pilicą

Do przeprowadzenia negocjacji i zaproszenia do składana dodatkowych ofert, katowicki o. GDDKiA zdecydował się po wpłynięciu 19 ofert na ogłoszone we wrześniu 2023 roku postępowanie przetargowe, które nie mieściły się w kwocie zamówienia.

-Wszystkie przewyższały kwotę, jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na wykonanie tej inwestycji w wysokości 9 mln zł. Po przeprowadzeniu negocjacji dotyczącej kryterium oceny ofert, trzech wykonawców obniżyło pierwotnie zaproponowane oferty. Najtańszą z nich złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych MOST-TOR z Moskorzewa oferując wykonanie inwestycji za niespełna 9 mln zł - przekazuje Marek Prusak, rzecznik prasowy o. katowickiego GDDKiA.

Zamówienie obejmuje rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu drogowego nad rzeką Pilica w Szczekocinach. W ramach zadania wykonawca zobowiązany będzie do aktualizacji projektu czasowej i stałej organizacji ruchu. Po uzyskaniu niezbędnych decyzji formalno-prawnych do jej wprowadzenia i utrzymania na czas prowadzenia robót.

-Zakres robót obejmuje w pierwszej kolejności budowę drogi i mostu objazdowego. Następnie rozbiórkę istniejącego mostu wraz z nawierzchnią i elementami wyposażenia. Kolejnym etapem będzie wybudowanie nowego mostu i dojazdów do niego - przekazuje Marek Prusak, rzecznik prasowy o. katowickiego GDDKiA.

Po wykonaniu prac budowlanych wykonawca uzyska dokumenty formalne, zezwalające na użytkowanie nowego mostu, po czy przystąpi do przełożenia ruchu na nowy most, wykona rozbiórkę drogi objazdowej i mostu objazdowego. Całość zakresu umowy wypełni wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

DK 78 w Szczekocinach:

Wymagany przez zamawiającego termin zakończenia realizacji zadania to maksymalnie 20 miesięcy od daty podpisania umowy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto