Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyprzedzała na podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu – tak nie wolno jeździć! Niebezpieczna sytuacja we wsi Chruszczobród

OPRAC.:
Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Na skrzynkę „Stop agresji drogowej” przesłane zostało nagranie zarejestrowane we wsi Chruszczobród na ul. Powiatowej. Na filmie opublikowanym 11 listopada widać, jak samochód osobowy wyprzedza jadący pojazd. Manewr jest wykonywany pomimo podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu.
Na skrzynkę „Stop agresji drogowej” przesłane zostało nagranie zarejestrowane we wsi Chruszczobród na ul. Powiatowej. Na filmie opublikowanym 11 listopada widać, jak samochód osobowy wyprzedza jadący pojazd. Manewr jest wykonywany pomimo podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Mandat w wysokości 1,2 tys. złotych i 15 punktów – taką karę nałożono na 44-letnią kobietę, która wyprzedzała inny pojazd na skrzyżowaniu i zlekceważyła podwójną ciągłą linię. - Przypominamy, że wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych manewrów drogowych, a łamanie zakazów wyprzedzania określonych w przepisach może być przyczyną tragedii – ostrzega policja. Niebezpieczny manewr został zarejestrowany we wsi Chruszczobród (pow. zawierciański).

Zobacz ZDJĘCIA - kliknij TUTAJ

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii – tak nie wolno jeździć!

Policjanci nieustannie przypominają, że pośpiech i brawura, a także roztargnienie i brak koncentracji mogą doprowadzić do wielu tragedii na drodze. Niestety nie każdy kierowca bierze sobie te słowa do serca.

Na skrzynkę „Stop agresji drogowej” przesłane zostało nagranie zarejestrowane we wsi Chruszczobród na ul. Powiatowej. Na filmie opublikowanym 11 listopada widać, jak samochód osobowy wyprzedza jadący pojazd. Manewr jest wykonywany pomimo podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu.

- Przepisy dotyczące wyprzedzania na drodze są jasne określone w kodeksie drogowym. Zabronione jest między innymi wyprzedzanie pojazdu silnikowego na skrzyżowaniu, przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia i na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi – przypomina policja.

Policjanci z komisariatu w Łazach ustalili, że osobowego forda prowadziła 44-letnia mieszkanka Poręby. Za niebezpieczny i niezgodny z przepisami manewr została ukarana mandatem w wysokości 1,2 tys. zł, ponadto na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Brawura i lekceważenie przepisów niejednokrotnie doprowadziły do tragicznych w skutkach zdarzeń. Na łamanie przepisów nie ma też zgody ze strony innych uczestników ruchu drogowego, którzy coraz częściej, będąc świadkami niewłaściwych zachowań, przesyłają zarejestrowane wykroczenia na specjalnie przygotowane do tego policyjne skrzynki – dodają policjanci.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wyprzedzała na podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu – tak nie wolno jeździć! Niebezpieczna sytuacja we wsi Chruszczobród - Łazy Nasze Miasto

Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto