Prasówka z marca 2023. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zawiercia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zobacz zdjęcia kibiców Aluronu Warty Zawiercie, którzy oglądali zwycięstwo nad Cuprumem”?

Przegląd marca 2023 w Zawierciu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobacz zdjęcia kibiców Aluronu Warty Zawiercie, którzy oglądali zwycięstwo nad Cuprumem

Siatkarze Aluronu Warty Zawiercie w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonali Cuprum Lubin. Dzięki temu zachowali szansę na zajęcie drugiego miejsca, ale zadecyduje o tym mecz ZAKSY z Jastrzębskim Węglem. Zobaczcie zdjęcia kibiców Jurajskich Rycerzy, którzy znów oklaskiwali akcje Aluronu Warty.

📢 Nielegalny hazard w Śląskiem - 13 osób zasiądzie na ławie oskarżonych

Kolejny wątek śledztwa w sprawie nielegalnego hazardu w województwie śląskim został zakończony. Do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko 13 osobom, które odpowiedzą za udział w grupie przestępczej, organizującej punkty z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach. Oskarżonym grożą kary do 5, a w przypadku szefa grupy, do lat 10 więzienia oraz wysokie grzywny.

📢 Napięta sesja rady miasta w Zawierciu. Trwała blisko 11 godzin. MOK bez poręczenia pożyczek na rewitalizację

Radni miasta Zawiercie burzliwie obradowali 29 marca 2023 roku na sesji w sali obrad Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Sesja trwała blisko 11 godzin. Jednym z kluczowych tematów była rewitalizacja budynku Miejskiego Ośrodka "Centrum" w Zawierciu. MOK, aby wykonać inwestycję wartą blisko 14 mln złotych, potrzebował zgody radnych na poręczenie pożyczek na tę kwotę z Banku Gospodarstwa Krajowego. Radni w głosowaniu nie zgodzili się na takie rozwiązanie, wskazując na brak podstaw prawnych do takiego wyboru. Jakie inne ważne kwestie dla Zawiercia wybrzmiały na tej sesji?

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka kwiecień Zawiercie: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Zawiercia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trzymasz to w lodówce? PILNE! Zobacz NOWĄ listę 30 towarów wycofywanych popularnych sklepów! Uważaj, to może ci zaszkodzić

Trzymasz to w lodówce? Kilka dni temu pojawił się nowy komunikat SANEPIDU ws. kolejnego wycofanego produktu! Tym razem jest to partia popcornu zostaje wycofana - zaleca się, żeby absolutnie jej nie jeść. To nie jedyny produkt, który został wycofany ze sklepów w ostatnich dniach! przed czym jeszcze przestrzega SANEPID? Zobaczcie LISTĘ 30 wycofanych produktów - konsekwencje ich spożycia mogą być tragiczne!

📢 Policjanci z Zawiercia poszukują złodzieja 3 tys. złotych. Opublikowano wizerunek

Policjanci z zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego poszukują mężczyzny, który w jednym ze sklepów przy ulicy Piłsudskiego w Zawierciu, dokonał kradzieży prawie 3 tysięcy złotych.

📢 Puma Nubia. Ruszył proces Kamila Stanka. Postawiono mu 4 zarzuty. Oskarżany nie zgadza się z żadnym z nich i będzie walczył o uniewinnienie

W Sądzie Rejonowym w Zawierciu ruszył proces przeciwko Kamilowi Stankowi, byłemu właścicielowi pumy Nubia, o której głośno zrobiło się w lipcu 2020 roku. Wtedy miały miejsce czynności przejęcia zwierzęcia na rzecz Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, o czym orzekł Sąd Rejonowy w Zawierciu. W wyniku tych czynności Kamil Stanek oddalił się ze zwierzęciem z miejsca zamieszkania, ponieważ jak twierdzi osoby, które chciały przejąć zwierzę, nie posiadały dokumentów oraz warunków do sprawy przejęcia i zabrania zwierzęcia. Ostatecznie po kilku dniach zwierzę zostało dobrowolnie przez niego przekazane do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

📢 Zawiercie: Fortum rozpoczyna budowę instalacji do produkcji paliwa z odpadów. Będą nowe miejsca pracy

Fortum, fińska państwowa firma energetyczna, rozpoczęła w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu, budowę instalacji produkującej paliwo RDF z odpadów, których nie można zrecyklingować. Paliwo RDF będzie wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej i ciepła w wielopaliwowej elektrociepłowni w Zabrzu, która jest jedyną w Polsce wykorzystującą tego rodzaju paliwo. Dzięki tej inwestycji pracę w Zawierciu może znaleźć kilkadziesiąt osób. Zakład będzie się mieścił w sąsiedztwie ZGK w Zawierciu, na obszarze SAG w Zawierciu.

📢 W Ogrodzieńcu powstaje PEPCO. Trwają ostatnie prace przed otwarciem

W Ogrodzieńcu w budynku przy rondzie łączącym ulice Kościuszki, 1 Maja i Kopernika, w którym będzie znajdował się sklep sieci PEPCO, trwają ostatnie prace przed otwarciem. Budynek praktycznie gotowy do funkcjonowania jest teraz doposażamy, aby z końcem kwietnia mógł przywitać nowych klientów.

📢 W Otoli pod Zawierciem znaleziono niewybuch! Podczas prac polowych mężczyzna natrafił na pocisk artyleryjski

Niesamowite znalezisko w Otoli nieopodal Zawiercia. Podczas prac polowych mężczyzna natrafił na pocisk artyleryjski. Miejsce zabezpiecza policja. Niewybuch przejmie patrol saperski.

📢 33-latek okradł staruszkę w Zawierciu. Stanął przed sądem

Zawierciańscy kryminalni ustalili, kto stoi za kradzieżą torebki na tak zwaną wyrwę. Mieszkanka Zawiercia straciła nie tylko pieniądze, ale także dokumenty i lekarstwa. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, mieszkaniec Łaz miał jeszcze inne „rzeczy” na sumieniu. 33-latek usłyszał zarzuty. Zawierciański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

📢 Te rzeczy odbierzesz ZA DARMO w Zagłębiu! Czego pozbywają się mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina i okolicy - oto OFERTY

To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! W internecie znajdziemy mnóstwo ofert z darmowymi meblami, ubraniami, zabawkami, a nawet sprzętami AGD. Niektóre z nich są w bardzo dobrym stanie, podczas gdy inne wymagają naprawy lub czyszczenia. Bez względu na to, czego szukamy, warto przekopać darmowe ogłoszenia na OLX, może trafi nam się perełka?

📢 Tu w woj. śląskim będą przerwy w dostawie prądu! Na LIŚCIE m.in. Katowice, Sosnowiec, Częstochowa, Tychy, Gliwice, Bytom, Bielsko...

Sprawdź LISTĘ miast i powiatów w woj. śląskim, gdzie w tym tygodniu będą przerwy w dostawie prądu! Te zaczną się od poniedziałku 27 marca. Komunikat dotyczy najbliższego tygodnia. Podajemy godziny odcięcia prądu i konkretne adresy, których dotyczy.

📢 Śmiertelny wypadek w Porębie pod Zawierciem. Czołowo zderzyły się dwa samochody. Nie żyją dwie osoby

Do dramatu doszło na DK 78 w Porębie, w sobotę 25 marca 2023 roku krótko po godzinie 4. Samochód osobowy zderzył się z busem. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby, a jedna przebywa w szpitalu. Kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego busa.

📢 Wyjątkowy jubileusz pracy policjanta z Zawiercia. Aspirant sztabowy Mirosław Marczyk od 1983 stoi na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego

Policja to zawód na całe życie: udowadnia to historia Mirosława Marczyka, policjanta z Zawiercia, który w styczniu obchodził 40-lecie służby zawodowej. Całą swoją karierę służy w wydziale ruchu drogowego komendy policji w Zawierciu. Z okazji jubileuszu wspomina swoje początki w służbach mundurowych i zmiany, jakie dokonały się w policji na przestrzeni niemal półwiecza.

📢 Zawody przyszłości. ZS im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza na Dzień Otwarty już 5 kwietnia 2023 roku

Społeczność Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza młodzież i ich rodziców/opiekunów na "Dzień Otwarty", który odbędzie się 05 kwietnia 2023r, w godzinach od 13-18, w budynku szkoły przy ul. Fabrycznej 1. Podczas wydarzenia będziecie mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji związanych z kształceniem w szkole oraz spotkania się z pracodawcami współpracującymi ze szkołą. To może być czas na odnalezienie Twojej przyszłej ścieżki zawodowej.

📢 Jarmarki wielkanocne 2023 w powiecie zawierciańskim. Sprawdziliśmy gdzie się odbędą

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Kilka gmin z powiatu zawierciańskiego w związku z tym organizuje jarmarki wielkanocne. Sprawdziliśmy, gdzie w tym roku będzie można spędzić czas na takim wydarzeniu oraz jakie atrakcje przygotowują organizatorzy.

📢 Donald Tusk w Zawierciu. Przewodniczący PO z wizytą w Cechu. Spotkał się z przedsiębiorcami - zobacz zdjęcia

Donald Tusk w Zawierciu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej spotkał 22 marca 2023 roku się z rzemieślnikami, przedsiębiorcami oraz wyborcami w Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu. Do Zawiercia były premier przyjechał z Żarek, gdzie na tamtejszym rynku, również spotkał się z osobami prowadzącymi własną działalność. W Zawierciu głównym tematem przedstawionym przez Donalda Tuska była aktualna trudna sytuacja polskich przedsiębiorców oraz osób prowadzących własną działalność.

📢 Historia kopalni "Rudniki" w Rudnikach. Tak wyglądała. Zobacz zdjęcia i filmik

Kopalnia rud żelaza „Rudniki” w Rudnikach koło Zawiercia, w połowie lat 60-tych XX wieku przeżywała swój największy rozkwit. Dostarczając surowiec głównie do huty „Zawiercie”, która w tamtym okresie przechodziła modernizację, aż do osiągnięcia drugiego miejsca w Polsce, a także do huty „Florian” w Świętochłowicach, musiała ciągle zwiększać swoje wydobycie.

📢 Zderzenie osobówki z motocyklistą w Zawierciu na Sikorskiego

Do zgłoszenia o zdarzeniu doszło 23 marca około godziny 8.00. 61-letnia kobieta kierująca nissanem, wykonując manewr skrętu w lewo z na ul. Sikorskiego od strony wyjazdu ze stacji BP, doprowadziła do zderzenia z motocyklem marki yamaha, którym kierował 48-latek. Mężczyzna w wyniku zdarzenia został zabrany na obserwację do szpitala.

📢 Coraz bliżej kolejowych podróży do lotniska w Pyrzowicach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy wsparciu finansowym z funduszy unijnych, budują połączenie kolejowe do lotniska w Pyrzowicach. Prace prowadzone są na linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Odbudowany został tor na trasie z Tarnowskich Gór do Siewierza. Aktualnie nowe tory układane są na odcinku z Siewierza do Zawiercia. Po zakończeniu inwestycji podróżni zyskają wygodny dostęp do kolei w regionie oraz szybkie i sprawne połączenie z portem lotniczym Katowice Airport. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie